Головна » 2015 » Серпень » 23

Переглядів: 205 | Додав: slivunchik | Дата: 23.08.2015 | Коментарі (0)

Після “Революції гідності” це свято набуло для українців набагато глибшого змісту. Ми всі пам’ятаємо, що саме під час Революції наш прапор став трендом, як зараз модно говорити. Про це пише видання Обозреватель, повідомляють Патріоти України.

З ним ми захищали барикади на Майдані, ним вкривали тіла героїв Небесної сотні, за цей прапор окупанти вбивали патріотів в Криму та на Донбасі. Під цим прапором футбольні фанати виконували всесвітньо відомий хіт про Путіна. Мости, будинки, паркани, стіни, навіть ціла набережна – все було розмальоване в кольори національного прапора.

Стрічки на автомобілях, футболки, браслети, численні аксесуари – всю країну розфарбували в синьо-жовті кольори. До свята пропонуємо вам самі незвичайні факти, які пов’язані з прапором України.

1. Український прапор не завжди був жовто-синім. Свого часу він був і червоним, і малиновим, і червоно-синім. У 1918 році Центральна Рада на чолі з Грушевським затвердила жовто-синій прапор. Навіть після остаточного затвердження кольорів в 1991 році тривали і досі точаться суперечки про те, яким має бути прапор – синьо-жовтим, чи жовто-синім.

2. У позаминулому столітті жовто-синій прапор вже встиг стати національним. У 1848 році українці Галичини використовували синьо-жовтий прапор, як національний.

3. Китаянка просила Президента України поміняти колір прапора. Існує чутка про розмову Леоніда Кравчука з китайською художницею Мао Мао в 1992 році. Китаянка нібито дуже просила Кравчука якнайшвидше поміняти розташування кольорів.

Таке прохання вона обґрунтувала тим, що Україна як країна утворилася зовсім недавно і національна символіка ще не змінилася. Мао стверджувала, що таке поєднання кольорів принесе багато нещастя і бід молодій державі. Крім того, вона напророкувала розвал України.

4. Колірна гамма прапора існує вже тисячі років. Появу жовто-синіх кольорів пов’язують з Великим переселенням народів, яке відбувалося 3000 років до н.е. А козаки у XVIII столітті часто використовували жовтий і синій кольори в одязі і обладунках.

5. Колір українського прапора нібито означає нещастя. У Китаї існує так звана “Книга Змін”, яка включає в себе позначення деяких комбінацій кольорів. У цій книзі поєднання жовтого і синього (коли синій над жовтим) означає біду. А ось якщо кольори розміщені навпаки – благополуччя.

6. Золото-блакитну символіку три тисячоліття до н.е. тому принесли з собою трипільці за часів переселення народів із Північного Причорномор’я. Та гілка, яка переселилася, приміром, в Індію, зберегла це колірне поєднання до нинішніх днів. Поєднання жовтого і синього досі є в Індії найпопулярнішим. При цьому жовтий колір домінує над синім.

7. Князь Данило Галицький, засновуючи місто Львів (перша згадка в літописах – 1256) названий на честь свого сина Лева, подарував жителям герб із золотим левом на синьому тлі. Це говорить про те, що Україні властиво поєднання синього і жовтого.

8. Найбільший український прапор, який був намальований, з’явився в Києві в червні 2014 року. Волонтери на Оболонській набережній розмальовували величезну ділянку бетонного схилу набережної в кольори прапора України. В акції взяли участь тисячі киян.

9. І цікавий факт. Кольори спортивної форми збірних України та Швеції практично однакові. Це часто призводило до курйозів у вболівальників, коли українці вболівали за шведів, а шведи – за українців. А братання фанатів Швеції та України особливо яскраво відбувалося під час Євро-2012, адже саме в Києві проводила матчі групового турніру збірна Швеції.

Переглядів: 413 | Додав: slivunchik | Дата: 23.08.2015 | Коментарі (0)

                                     День Державного Прапора України
Державний Прапор України - прапор із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольору із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3.
Українська національна традиція символічного відображення світу формувалася упродовж кількох тисячоліть. Використання жовтого та блакитного кольорів (з різними відтінками) на прапорах України-Русі простежується від прийняття християнства. Згодом ці два кольори набувають значення державних.
У середині XVII ст., Після приєднання Гетьманщини до Російської держави, набувають поширення блакитні (сині) полотнища із золотими або жовтими зображеннями хрестів та інших знаків. З часів козаччини жовто-блакитне поєднання кольорів поступово починає домінувати на українських хоругвах, прапорах і клейнодах.
Після того, як перервалася традиція козацької символіки, тривалий час в Україні, яка перебувала у складі Російської імперії, питання про національні символи не піднімалося.
Першу спробу створити жовто-блакитний прапор з двох горизонтальних смуг приблизно такої форми, як тепер, здійснила Головна Руська Рада (орган, який представляв національний рух українського населення Галичини), яка почала боротьбу за відродження української нації. У червні 1848 року на міській ратуші Львова вперше був піднятий жовто-блакитний прапор.
Поштовхом до поширення жовто-блакитної символіки стала Лютнева революція 1917 р. в Росії.
22 березня 1918 Центральна Рада прийняла Закон про Державний прапор республіки, затвердивши жовто-блакитний прапор символом Української Народної Республіки. 13 листопада 1918 синьо-жовтий прапор став і державним символом Західно-Української Народної Республіки. Він був затверджений на Підкарпатській Русі, а в 1939 - в Карпатській Україні. У період 1917 - початку 1919 рр.. синьо-жовтим прапором користувалися в Україні і більшовики.
Синьо-жовте поєднання кольорів остаточно оформився як едінонаціональное на початку XX ст. Символами України в новітньому їх трактуванні є безхмарне небо як символ миру - синій колір, і стиглі пшеничні ниви як символ достатку - жовтий колір.
24 серпня 1991 відбулося проголошення Акта про незалежність України, і над будинком Верховної Ради піднявся синьо-жовтий прапор.
У серпні 2004 року Президент підписав Указ № 987/2004 про встановлення Дня державного прапора України, який святкується щорічно 23 серпня. До цього День державного прапора святкувався тільки в Києві на муніципальному рівні.
(Цікаву версію щодо походження синіх і жовтих кольорів висунув історик і мовознавець зі Львова Б. Якимович. На його думку, слово "хохол" монгольського походження і складається з двох частин: «хох» - синій, блакитний, небесний, «улу» (юлу) - жовтий.)
Переглядів: 277 | Додав: slivunchik | Дата: 23.08.2015 | Коментарі (0)