Головна » 2015 » Червень » 23 » 10 (23) червня 1917 року Пе́рший універса́л Украї́нської Центра́льної ра́ди
18:49
10 (23) червня 1917 року Пе́рший універса́л Украї́нської Центра́льної ра́ди

Перший універсал Української Центральної ради — перший державно-політичний акт, універсал Центральної ради, що проголосив автономію України. Прийнятий 10 (23) червня 1917 року в Києві. Повна назва — Універсал Української Центральної Ради до українського народу, на Україні й по-за Україною сущого.

Наприкінці травня Центральна Рада вислала до Петрограду делегацію на чолі з В.Винниченком,М.Ковалевським. Делегація домагалася українізації війська,адміністрації, шкільництва, а також щоб Тимчасовий уряд Росії висловив своє принципове ставлення до можливості надання автономії України. У відповідь на відмову Тимчасового уряду Центральна Рада видала свій Перший Універсал, ухвалений 10 червня (23 червня за новим стилем) та проголошений на Другому Військовому з'їзді. У ньому заявлялося:
Хай буде Україна вільною. Не одділяючись від всієї Росії, не розриваючи з державою російською, хай народ український на своїй Землі має право сам порядкувати своїм життям. Хай порядок і лад на Вкраїні дають — вибрані вселюдним, рівним, прямим і тайним голосуванням Всенародні Українські Збори (Сейм). Всі закони, що повинні дати той лад тут у нас, на Вкраїні, мають право видавати тільки наші Українські Збори.
 
В Універсалі наголошувалось, що Центральна Рада буде «творити новий лад вільної автономної України.

ДЖЕРЕЛО:https://uk.wikipedia.org/

ДОКЛАДНІШЕ НА ТЕМУ УНР http://ingulskapalanka.at.ua/blog

Переглядів: 251 | Додав: slivunchik | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar