Козаки - члени самоврядних чоловічих військових громад, що з 14 століття існували на теренах українського «Дикого поля», в районі середніх течій Дніпра та Дону, на межі християнського і мусульманського світів. Основним заняттям козаків була військова справа: охорона і патрулювання торгових шляхів, морські рейди на чайках проти турецького флоту в Криму та Чорному морі, захист українських земель від татарських «полювань на рабів», участь у військових кампаніях сусідніх володарів та захист кордонів сусідніх держав.

Інгульська Паланка - це українська козацька організація. Інгульська Паланка Війська Запорозького Низового м. Кривий Ріг (далі ІПВЗН) є місцевою неприбутковою, громадською напіввійськовою організацією, добровільною, незалежною, позапартійною, яка виникла шляхом вільного самовизначення громадян, шо об’єдналися на засадах спільності інтересів і діють згідно з Конституцією України, чинним законодавством.Будучи патріотичною, напіввійськовою   організацією, Інгульська Паланка  сповідує основи християнської моралі і підтримує православну конфесію Київського Патріархату, виховує молодь  свідомими, відповідальними  громадянами місцевої, національної та світової спільноти, провідників суспільства.

Мета Інгульської Паланки є виявлення, вивчення та збереження національних,культурних і духовних цінностей.

- Залучення широких верств населення у відродженні і розвитку звичаїв та традицій Запорозького Низового Козацтва;

- Проведення заходів по охороні громадського порядку, державного кордону та захисту навколишнього середовища;

- Сприяє відродженню України як суверенної держави, її Збройних Сил, які створюються як з оборонною метою, так і для підтримання порядку в державі.

- Створює власну матеріально-технічну базу з метою одержання коштів для виконання статутних завдань;

- Підготовка молоді до служби в лавах Збройних Сил України, Служби Безпеки України, Прикордонних військ України та Військ Міністерства Надзвичайних Ситуацій.

 8 лютого 1992р. група активістів козацтва в приміщенні офісу місцевої «Просвіти» провела установчу раду і затвердила заснування громадьскої національно-патріотичної організації "Криворізький курінь" пізніше "Інгульська паланка". Серед перших засновників: В.Вовченко, М.Конопенко, В.Бакшанський, П.Лісняк. Першим отаманом було обрано П.Лісняка.