Головна » 2015 » Травень » 28

У середовищі української інтелігенції стійкі уявлення про національну території склалися в другій половині ХІХ століття. Такий вважалися землі, де носії української мови і культури складають більшість населення. Відомості про локалізацію і просторових межах цієї території надавали вчені-етнографи, чиновники-статистики, а пізніше матеріали переписів населення Австро-Угорщини та Росії.

У Російській імперії говорити про політичний єдності етнічної території України стало можливим тільки на початку ХХ століття. Вже коли впала монархія Романових в лютому 1917 року, українці сформулювали вимога створення національної автономії в складі федеративної Росії. Ця автономія мала охоплювати 9 губерній (Волинську, Київську, Подільську, Полтавську, Чернігівську, Харківську, Херсонську, Катеринославську і Таврійську), а також прилеглі повіти суміжних губерній, де українці становили більшість. (Дивись: «Українське питання (1914)», «Грушевський. Який автономії і федерації хоче Україна», «Український національний конгрес-з'їзд 6-8 квітня 1917», III Універсал Центральної Ради) ..

 

 

 

Переглядів: 435 | Додав: slivunchik | Дата: 28.05.2015 | Коментарі (0)

Путин: Вы что, не знаете, что в 1922 году... Эти земли были в 20-е годы, в 21-22-м годах при создании Советского Союза переданы от России Украине.
Факти: Це ствердження не відповідає дійсності. У 1921-22 роках ніякі території від Росії Україні не передавались. У ці роки російсько-український кордон змінам не піддавався.

Путин: В общем-то, всегда исторически называли эти земли Новороссией. Почему? Потому что это по существу был один регион с центром в Новороссийске, поэтому назывался Новороссией.

Факти: Ці твердження не відповідають дійсності. Уже доводилося звертати на це увагу. Доводиться повертатися до цього питання ще раз.

Термін "Новоросія" знаходився в активному вживанні не "завжди", а трохи більше століття - з 60-х років 18-го століття до 70-х років 19-го століття, після чого вийшов з ужитку і протягом наступних майже півтора століття практично не використовувався.

В історії існувало чотири адміністративно-територіальних устроїв в назві яких був присутній термін "Новоросія":
- "Перша" Новоросійська губернія (1765-1783 рр.),
- "Друга" Новоросійська губернія (1796-1802 рр.),
- Новоросійське генерал-губернаторство (1802-1822 рр.),
- Новоросійське і Бессарабське генерал-губернаторство (1822-1874 рр.).

Термін "Новоросія» не відбувався і не міг відбутися від назви міста "Новоросійськ", так як Катеринослав (нинішній Дніпропетровськ) був перейменований в Новоросійськ тільки в 1796 г. - тобто тільки через 32 роки після утворення "першої" Новоросійської губернії (1764 г.). Через 6 років - в 1802 р - місту було повернуто ім'я Катеринослав. Протягом 123 років (до 1925 р) Катеринослав був центром не НоворосійськоїКатеринославської губернії.Протягом більше двох століть (з 1802 р) в Російській імперії, СРСР, Україні, Росії не було ніяких Новоросійських губерній і областей. З 1874 році в Російській імперії, СРСР, Україні, Росії не існує яких би то не було адміністративних одиниць з терміном "Новоросія" у своїй назві.

Власне «казка про Новорооссіі». Новоросія або по іншому - Новоросійський край - звичайний синонім Новоросійської губернії і Новоросійського генерал-губернаторства в часи Російської Імперії, який вживався в офіційній канцелярії Імператорського Двору з кінця 18 століття до кінця 19 сторіччя. У широкому сенсі - історичні території Північного Причорномор'я і Запоріжжя, насильно приєднані до Російської імперії в результаті російсько-турецьких воєн і ліквідації Запорізької Січі під кінці XVIII століття. Включали в себе етнічні українські землі Причорномор'я - Херсонську,Катеринославську (Дніпропетровськ), Таврійську (Крим), Бессарабську (Одеса та Миколаїв) губернії, а також Кубанську область (нині - у складі Росії).Після революції в самій Росії термін опинився під забороною, а значна частина земель «Новоросії» була включена до складу Української Республіки
1917-1920 років, а потім в 1920-му році в тому ж обсязі увійшла до складу УРСР

Путин: Это Харьков, Луганск, Донецк, Николаев, Херсон, Одесская область

Факти: Харків ніколи не входив ні в одну адміністративно-територіальну одиницю, в назві якої був би присутній термін "Новоросія". Населення на території сучасного Харкова безперервно проживає з 1630 р, коли там оселилися українські козаки з Подніпров'я. Історична українська область, в центрі якої знаходиться Харків, називається Слобожанщина. У Російській імперії Харків був губернським центром Слобідської губернії (1765-1780 рр.), Слобідсько-Української губернії (1796-1835 рр.), Потім - Харківської губернії.Ні в Російській імперії, ні в СРСР до 1932 р такого адміністративного утворення, як Одеська область, не було. У 1921-22 рр. Одеса і навколишні її території входили в Херсонську губернію.

Путин: Эти земли были в 20-е годы, в 21-22-м годах при создании Советского Союза переданы от России Украине.
Факти: Ці твердження не відповідають дійсності. Створення Союзу РСР відбулося 30 грудня 1922 При його створенні, а також в 1921-22 рр. ніякі території від Росії Україні не передавались.

Переглядів: 531 | Додав: slivunchik | Дата: 28.05.2015 | Коментарі (0)